עורך דין גירושין

גירושין הם תמיד אירוע מורכב, גם כשהיחסים בין בני הזוג תקינים ובוודאי כשישנם רגשות טעונים. ייעוץ משפטי וליווי צמוד של עורך דין מומחה בתחום ספציפי זה מאפשרים לצאת לדרך חדשה בתנאים הטובים ביותר ותוך דאגה גם לילדים אם ישנם. עו"ד גירושין הוא גם הכתובת לגיבוש הסכמי ממון שמהווים אמצעי יעיל מאוד למניעת פגיעה כלכלית אם תתרחש פרידה.

מזונות ילדים

מזונות ילדים הם סוגיה רגישה ואפילו נפיצה. מצד אחד האחריות לספק לילדים רמת חיים נאותה גם אחרי שההורים נפרדים, ומצד שני הרצון של שני הצדדים להימנע ממגבלות ומשקולות כלכליות קשות מדי שמונעות יציאה לדרך חדשה באמת. כשלתמונה נכנסים גם רגשות שליליים בין האב לאם הסיטואציה מסתבכת, ומקרים רבים מגיעים לבית המשפט.

משמורת

משמורת הוא מונח רב משמעות בתיקי גירושין: כל עוד הנישואים מתקיימים, חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות מעניק לשני ההורים את הזכות ואת החובה לקבל החלטות שונות בנוגע לילדיהם – ובפרט בחירת מוסדות לימוד, טיפולים רפואיים, שמירת נכסיהם, ייצוגם, פיתוחם ועוד. לאחר הפרידה, חלוקת האחריות והסמכויות בין האם לאב נקבעת

זמני שהות (הסדרי ראייה)

בעבר השם המקובל היה "הסדרי ראיה", היום הביטוי המדויק יותר הוא "זמני שהות" – ובכל מקרה מדובר באחד הסעיפים החשובים ביותר בכל הסכם גירושין. השיקול המרכזי חייב להיות תמיד טובת הילד/ים. על-פי מחקרים עדכניים רבים ומקיפים, המצב האידיאלי הוא חלוקה מאוזנת של הזמנים, כך ששני ההורים יהיו נוכחים בצורה משמעותית בחיי הילדים.

הסכמי ממון

בעבר עריכת הסכם ממון נתפשה אולי כצעד אנטי-רומנטי, כזה שעומד בסתירה למהות הנישואין ולאמון ההדדי בין בני הזוג, אבל כיום כבר ברור שההפך הוא הנכון: דווקא כשיש הסכם שמפרט את כל הסוגיות הכלכליות, בנקודת הזמן הנוכחית וגם בעתיד, המחויבות ההדדית באה לידי ביטוי עמוק יותר ואפשר להיכנס אל מתחת לחופה בלב שקט ואוהב באמת.

ידועים בציבור

במאה ה-21 יש יותר ויותר בני אדם שחיים כזוג נשוי לכל דבר אם כי לא התחתנו באופן פורמלי. לידועים בציבור – בין אם בחרו לא להינשא ובין אם אופציה זו לא אפשרית עבורם (למשל כשמדובר בזוגות חד מיניים) – יש זכויות שונות, אולם לא מתוקף חקיקה מסודרת אלא על בסיס שיקול הדעת של המוסדות השונים ובראשם ביטוח לאומי ובתי המשפט. 

עורך דין לענייני ירושה

באופן טבעי לרובנו לא קל לחשוב על המוות – אבל האחריות מחייבת עריכת צוואה בהתאם לכללים שמכתיב חוק הירושה. על-מנת לוודא שהרכוש שצברתם לאורך השנים יחולק בדיוק כפי שאתם רואים לנכון, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שהמומחיות שלו היא ירושות וצוואות. עו"ד מנוסה מסייע גם בהגשת התנגדות לצוואה שלא נערכה כדין, ומצד שני בהגנה על צוואה שאכן משקפת את רצונו האמיתי של הנפטר.