דיני משפחה

כאשר אנו יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי תחום דיני המשפחה בישראל הוא תחום בעל היבט משפטי רחב אשר דורשים מן עורך הדין לא מעט ידע בתחומים נוספים. עורך דין דיני משפחה עוסק בכל ההיבטים הקשורים לניהול ופירוק משפחה, תהליכי גישור, צוואות וירושות, ייפוי כוח, מכירה של נכס מקרקעין משותף, הסכמי ממון, תביעות גירושין, משמורת, דמי מזונות, חלוקת רכוש ונותן מעטפת שלמה לכל הקשור להליכי גירושין. משרדנו מתמחה בדיני משפחה וחורט על דגלו אמינות, מקצועיות ושירותיות.

מי הוא עורך דין דיני משפחה?

דיני משפחה הם תחום רחב המערב בתוכו לא מעט תחומים נוספים אחרים כמו תחום המקרקעין והנדל"ן. לרוב הלקוחות שמגיעים ירצו להבטיח את זכויותיהם ויפעלו לא מעט פעמים עם לא מעט אמוציות כתוצאה מחילוקי דעות ו/או הליך גירושין שמתבצע. על מנת שתוכלו לדעת כי הכל מתנהל בצורה נכונה, בריאה וחכמה תצטרכו לבחור עורך דין המתמחה בדיני משפחה אשר יעזור לכם להבטיח את כל זכויותיכם אך באותה הנשימה יהיה בעל מספיק יכולת מובנות והכלה רגשית עבורכם בתהליך כה מסובך ואמוציונלי.

למה אנו צריכים עורך דין?

עורך דין דיני משפחה יעזור לכם להבטיח את זכויותיכם וייצג אתכם בתקופה הרגישה בה אתם נמצאים. עליכם לדעת כי כל החלטה אשר תתקבל במהלך הליך הגירושין ו/או הסכמים שונים בתחום המשפחה ישליכו על בני הזוג ועל ילדיהם למשך שנים רבות. לכן, חשוב לדעת לנהל את התהליך בצורה נכונה תוך כדי ראייה למרחק והכלה רגשית מלאה. על מנת לדעת כי עשיתם הכל על מנת להבטיח את הזכויות שלכם – תצטרכו להיעזר בעורך דין משפחה, אין מנוס.

מה הם התחומים בהם עורך דין דיני משפחה עוסק?

עבודתו של עורך דין דיני משפחה חולשת על לא מעט תחומים, בין התחומים והעיסוקים אנו יכולים לראות:

  • ליווי הליך גירושין

הליך גירושין הוא אף פעם לא הליך נעים, למעשה מדובר בפירוק של משפחה והתחלה של "חיים חדשים". לא מעט מן הליכי הגירושין כוללים לא מעט סערות רגשות, אמוציות וכאב – על מנת להיות בטוחים כי הכל מתנהל בצורה איכותית, נכונה ובריאה תצטרכו עורך דין אשר יתן לכם מעטפת רגשית וימצה את הזכויות שלכם בצורה הטובה ביותר.

  • הסכמי ממון

רבים נוטים לחשוב כי עורך דין בתחום המשפחה הוא רק במצבים של גירושין וחילוקי דעות. אך יחד עם זאת בלא מעט מן המקרים עורכי דין אלו פוגשים אתכם עוד טרם הנישואים בזמן עריכת הסכמי ממון אשר מעגנים בצורה הטובה ביותר את הרכוש שלכם ואת הזכויות שלכם בהנחה ותתגרשו.

  • תהליכי גישור

להתגרש זו החלטה לא קלה, להתגרש כשיש לכם ילדים זה החלטה קשה אף יותר. לכן לא מעט מהזוגות בוחרים "לנסות" עוד קצת ביחד לפני שמחליטים את ההחלטה הקשה. עורכי דין בתחום דיני המשפחה מתמחים בתהליכי גישור אשר מטרתם לעלות על הבעיה בין בני הזוג, לפתור את הבעיה ולתת להם מעטפת מלאה בכל הקשור לזוגיות. תהליכי גישור לא פעם מנעו גירושים ואף שינו את חיי הנישואים מהקצה לקצה.

  • צוואות וירושות

עורך דין בתחום דיני המשפחה מתעסק בכל הקשור לצוואות וירושות, על מנת להבטיח כי ההליך מתבצע בצורה נכונה, בריאה ובהכרה מלאה של המצווה.

  • אחריות הורית (משמורת ומשמורת משותפת)

עורך הדין דואג לבצע את הסכמי המשמורת כך שלא בני הזוג ולא הילדים יפגעו מהם על מנת להבטיח איכות חיים גבוהה לילד וטיפול הולם.

  • גירושים אזרחיים

לא כל המשפחות נישאו תחת דין רבני, לא מעט משפחות נישאו בנישואים אזרחיים לכן יצטרכו עורך דין המתמחה בגירושים אזרחיים לשם גירושין.

  • מזונות

עורך דין בתחום דיני משפחה מתעסק במזונות על מנת להבטיח כי ילדי הזוג יקבלו את כל המגיע להם – דרך טיפול רפואי, לימודים וביגוד. כתוצאה מכך נקבעים דמי המזונות והשתתפות בן הזוג בנושאים אחרים הקשורים לילד.

  • פירוק שיתוף ואיזון משאבים-מכירה של נכס מקרקעין ו/או דירה

לא מעט זוגות שמתגרשים מחזיקים בבעלותם נכס מקרקעין, דירה ולעיתים אפילו מספר נכסים. תהליך הגירושין כשלעצמו הוא תהליך מלא אמוציות, אם אנחנו מוספים גם את עניין מכירת הדירה וחלוקת הרכוש הרי לנו הר געש של רגשות. עורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה לרוב יתמחה גם בתחום המקרקעין והנדל"ן על מנת לתת מעטפת מלאה ללקוחות שלו למכור עבורם את הדירה ולחלק ביניהם את הרכוש בצורה יעילה ובריאה. במהלך מכירת הנכס יתרכז עורך הדין באינטרס של בני הזוג וידאג למכור את הדירה לפי שוויה ולעיתים אף מעל שווי השוק על מנת להבטיח כי חייהם הנפרדים יתחילו ברגל ימין.

כל הנושאים בהם נגענו הם נושאים בעלי היבטים משפטיים רבים אשר דורשים התערבות איש מקצוע וליווי של עורך דין המתמחה בדיני משפחה.

עו"ד משה שעל: מתמחה בדיני משפחה

עורך דין משה שעל מתמחה בתחום דיני המשפחה והמקרקעין ומנהל משרד בוטיק מזה למעלה מעשור. משה מבין את המורכבות סביב הגירושין וכל התהליך נעשה תוך כדי רגישות, הבנה והכלה של הסיטואציה. אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום!

 

עורך דין גירושין

גירושין הם תמיד אירוע מורכב, גם כשהיחסים בין בני הזוג תקינים ובוודאי כשישנם רגשות טעונים. ייעוץ משפטי וליווי צמוד של עורך דין מומחה בתחום ספציפי זה מאפשרים לצאת לדרך חדשה בתנאים הטובים ביותר ותוך דאגה גם לילדים אם ישנם. עו"ד גירושין הוא גם הכתובת לגיבוש הסכמי ממון שמהווים אמצעי יעיל מאוד למניעת פגיעה כלכלית אם תתרחש פרידה.

מזונות ילדים

מזונות ילדים הם סוגיה רגישה ואפילו נפיצה. מצד אחד האחריות לספק לילדים רמת חיים נאותה גם אחרי שההורים נפרדים, ומצד שני הרצון של שני הצדדים להימנע ממגבלות ומשקולות כלכליות קשות מדי שמונעות יציאה לדרך חדשה באמת. כשלתמונה נכנסים גם רגשות שליליים בין האב לאם הסיטואציה מסתבכת, ומקרים רבים מגיעים לבית המשפט.

משמורת

משמורת הוא מונח רב משמעות בתיקי גירושין: כל עוד הנישואים מתקיימים, חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות מעניק לשני ההורים את הזכות ואת החובה לקבל החלטות שונות בנוגע לילדיהם – ובפרט בחירת מוסדות לימוד, טיפולים רפואיים, שמירת נכסיהם, ייצוגם, פיתוחם ועוד. לאחר הפרידה, חלוקת האחריות והסמכויות בין האם לאב נקבעת

זמני שהות (הסדרי ראייה)

בעבר השם המקובל היה "הסדרי ראיה", היום הביטוי המדויק יותר הוא "זמני שהות" – ובכל מקרה מדובר באחד הסעיפים החשובים ביותר בכל הסכם גירושין. השיקול המרכזי חייב להיות תמיד טובת הילד/ים. על-פי מחקרים עדכניים רבים ומקיפים, המצב האידיאלי הוא חלוקה מאוזנת של הזמנים, כך ששני ההורים יהיו נוכחים בצורה משמעותית בחיי הילדים.

הסכמי ממון

בעבר עריכת הסכם ממון נתפשה אולי כצעד אנטי-רומנטי, כזה שעומד בסתירה למהות הנישואין ולאמון ההדדי בין בני הזוג, אבל כיום כבר ברור שההפך הוא הנכון: דווקא כשיש הסכם שמפרט את כל הסוגיות הכלכליות, בנקודת הזמן הנוכחית וגם בעתיד, המחויבות ההדדית באה לידי ביטוי עמוק יותר ואפשר להיכנס אל מתחת לחופה בלב שקט ואוהב באמת.

ידועים בציבור

במאה ה-21 יש יותר ויותר בני אדם שחיים כזוג נשוי לכל דבר אם כי לא התחתנו באופן פורמלי. לידועים בציבור – בין אם בחרו לא להינשא ובין אם אופציה זו לא אפשרית עבורם (למשל כשמדובר בזוגות חד מיניים) – יש זכויות שונות, אולם לא מתוקף חקיקה מסודרת אלא על בסיס שיקול הדעת של המוסדות השונים ובראשם ביטוח לאומי ובתי המשפט. 

עורך דין לענייני ירושה

באופן טבעי לרובנו לא קל לחשוב על המוות – אבל האחריות מחייבת עריכת צוואה בהתאם לכללים שמכתיב חוק הירושה. על-מנת לוודא שהרכוש שצברתם לאורך השנים יחולק בדיוק כפי שאתם רואים לנכון, מומלץ להתייעץ עם עורך דין שהמומחיות שלו היא ירושות וצוואות. עו"ד מנוסה מסייע גם בהגשת התנגדות לצוואה שלא נערכה כדין, ומצד שני בהגנה על צוואה שאכן משקפת את רצונו האמיתי של הנפטר.