עורך דין למקרקעין

עסקאות מקרקעין הן עסקאות מורכבות מאוד מטבען. כל טעות, ולו הקלה ביותר, במסגרת קנייה או מכירה של נכס מכל סוג (דירה, קרקע, חנות, משרד) עלולה לגרום לנזקים חמורים, וזהו המצב גם בעסקאות נוספות. המסקנה המתבקשת: לא חותמים על שום מסמך, ואפילו לא זיכרון דברים, בלי ייעוץ משפטי של עו"ד מומחה למקרקעין.

בנוסף, כל פעולה שנעשית ללא ייעוץ משפטי של עו"ד למקרקעין, עלולה לגרום לתאונת מס, ואף לחיוב יתר של מס הרכישה ו/או של מס השבח.

עסקאות רכישה מקבלן

רכישה מקבלן מאפשרת מצד אחד כניסה לדירה חדשה לגמרי, אבל מצד שני ישנו גם סיכון בלתי מבוטל, ובפרט אם במועד החתימה על החוזה הנכס נמצא על הנייר בלבד, או שעדיין לא הושלמה בנייתו כך שיש צורך לקבלת ביטחונות ראויים.

עורך דין לענייני מקרקעין מבצע עבור הרוכשים בדיקות חיוניות ובהן האם ישנו רישום מתאים בטאבו, מהו הסיווג של הקבלן, האם כבר התקבל היתר בנייה, מהם מאפייני הליווי הפיננסי של הפרויקט, מהן ההתחייבויות של הקבלן ועוד. בהתאם לתשובות ייבחן החוזה ויינתן מענה מדויק שיבטיח את האינטרסים של הקונה בכל מצב.

עסקת רכישה דירה יד 2

גם רכישת דירה יד 2 מחייבת בדיקות משפטיות מדוקדקות ועל כן ליווי צמוד של עורך דין מקרקעין מיומן. הייעוץ מומלץ כבר בשלב הטרום חוזי , כדי להימנע מהתחייבויות שעלולות להתגלות כשגיאה. בין המסמכים שאותם בוחן בקפידה עו"ד מנוסה: נסח הטאבו ובפרט הערות אזהרה אם ישנן כאלה, תיק הבית המשותף כולל התשריט, היתרי בנייה וטופס 4 (וכן רישומים רלוונטיים אחרים במחלקת ההנדסה של הרשות המקומית), המס הצפוי במיסוי מקרקעין ועוד.

מרכיב מהותי נוסף בשירות הוא ניסוח הסכם מכר שמביא לידי ביטוי מלא את כל האינטרסים של הקונה ו/או של המוכר.

עסקאות מקרקעין נוספות

עו"ד משה שעל הוא מומחה למקרקעין שכבר סייע לרוכשי דירות רבים להגיע לנכס המבוקש בתנאים אופטימליים ובראש שקט. מהשירות המסור והאחראי של עו"ד שעל נהנו גם מוכרי נכסים, הן למגורים והן מסחריים, וכמו כן הוא ליווה במקצועיות עסקאות מקרקעין נוספות מכל הסוגים:

* העברה ללא תמורה – מהלך שמחייב בקיאות מעמיקה במיוחד לגבי היבטי מס, חוק הירושה, חוק המתנה,  צוואות, הגנה על הזכויות מפני נושים ועוד.

* הקמת קבוצת רכישה וגיבוש הסכם שיתוף – על בסיס ניסיון ביצירת מנגנונים יעילים לקבלת ההחלטות ופתרון מהיר ונכון של קונפליקטים.

* פירוק שיתוף במקרקעין – ובפרט במקרי גירושין.

* ייצוג קבלנים.

ועוד עסקאות הנוגעות למקרקעין שהושלמו באופן מיטבי בזכות הידע, הלמידה והנחישות של עו"ד שעל, אשר בעל ניסיון רב ועשיר.

עורך דין מקרקעין