גירושין

גירושין הם תמיד אירוע מורכב, גם כשהיחסים בין בני הזוג תקינים ובוודאי כשישנם רגשות טעונים. ייעוץ משפטי וליווי צמוד של עורך דין מומחה בתחום ספציפי זה, מאפשרים לצאת לדרך חדשה בתנאים הטובים ביותר ותוך דאגה לאינטרס הלקוח/ה וגם ובעיקר לילדים אם ישנם. עו"ד גירושין, הוא גם הכתובת לגיבוש הסכמי ממון ו/או הסכמי גירושין שמהווים אמצעי יעיל מאוד למניעת פגיעה כלכלית אם תתרחש פרידה.

זמני שהות

הסוגיה המשמעותית ביותר במקרה של גירושין, היא זמני השהות של הילדים עם כל אחד מההורים – מה שעד לאחרונה כונה "הסדרי ראיה".

ההמלצה החד-משמעית של כל המומחים בתחום המשפחה היא ליצור זמני שהות שוויוניים ככל האפשר, ובמקביל להסכים על אחריות הורית משותפת. צעדים נוספים שעבורם נדרש עורך דין גירושין מנוסה הם הגשת תביעה להרחבת זמני שהות, העברת משמורת מאם לאב כשהנסיבות מחייבות זאת, הגשת תסקיר עו"ס שמשקף את המצב במדויק ומשרת את האינטרסים שלכם, ועוד.

מזונות ילדים

ישנו קונפליקט מובנה בין האחריות על רווחתם הכלכלית של הילדים לבין הצורך לבנות חיים חדשים שמחייב גם משאבים כספיים. בנוסף, בלא מעט מקרי גירושין, מזונות הילדים עלולים להפוך לכלי במאבק בין ההורים. עו"ד מומחה לגירושין, יעזור לכם למצוא את האיזון העדין הדרוש בנושא שהפסיקה לגביו השתנתה באופן דרמטי בשנים האחרונות. עוד כדאי לקחת בחשבון, שגובה המזונות משתנה לאורך השנים בהתאם לגילאי הילדים ולנסיבות החיים, וכי בקשה לעדכון דמי מזונות, בין אם הפחתה ובין אם הגדלה, כדאי תמיד להגיש בעזרת איש מקצוע מיומן.

הסכמי ממון

הסכם ממון, ובשמו האחר הסכם קדם נישואין, מספק לכל זוג מצרך יקר ערך עד מאוד: שקט נפשי. בפרט מבטיח הסכם שכזה, בתנאי כמובן שנערך בעזרת עורך דין מומחה לענייני משפחה, שהפרידה, אם תתרחש, תתנהל בדיוק כפי שאתם רוצים.

הסכמי ממון יכולים לכלול התייחסות מפורטת לנושאים כספיים, לנושאי רכוש וגם לסוגיות הקשורות לילדים (קביעת זמני שהות, הסכמה מראש על אחריות הורית משותפת ועוד). הם מומלצים במיוחד לזוגות שניצבים לפני תחילת פרק ב' בחייהם ובמקרים שבהם לאחד מבני הזוג יש רכוש רב. ניתן לחתום על הסכם ממון גם לפני החתונה וגם אחריה – אם כי יש לקחת בחשבון שההליך המשפטי עצמו מעט שונה.

ידועים בציבור

המאפיינים הייחודיים של ידועים בציבור באים לידי ביטוי הן תוך כדי החיים ביחד וביתר שאת במהלך פרידה. הסכם ממון – שבמקרה זה נקרא הסכם חיים משותפים – מסדיר מראש את כל הסוגיות שעלולות ליצור חילוקי דעות. ידועים בציבור אמנם לא מתחתנים, אבל שירותיו של עורך דין גירושין רלוונטיים גם עבורם, בין השאר על-מנת לוודא שזמני השהות יהיו הנכונים ביותר לכל הצדדים כולל הילדים, להסדיר את המזונות של הידועה בציבור ועוד.

כתובות חשובות

בית המשפט לענייני משפחה בירושלים – רחוב בית הדפוס 12 גבעת שאול, ירושלים.

בית הדין הרבני האזורי ירושלים – רחוב עם ועולמו 4, גבעת שאול, ירושלים.

יחידת הסיוע ירושלים – רחוב בית הדפוס 12, גבעת שאול, ירושלים.

עורך דין גירושין